NLC453232T-3R3K-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
NLC453232T-3R3K-PF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1812(4532 Metric) SMD/SMT 3.3 µH 10 % 750 mA 220 mΩ
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)3.4 mm
Length4.4958 mm
Width3.2 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1812
Case Code (Metric)4532
Resistance220 mΩ
Composition(Kit Type)Wirewound
Height3.2 mm
PackagingReel
Depth3.4 mm
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency45 MHz
TypeWirewound
Q Factor10
Current Rating750 mA
DC Resistance (DCR)220 mΩ
Test Frequency7.96 MHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
ShieldingUnshielded
Inductance3.3 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance10 %
Max DC Current750 mA
DC Current750 mA